Güncel

2017 egm.gov.tr trafik cezası sorgulama

2017 www.egm.gov.tr trafik cezası sorgulama , 2017 trafik cezaları ne kadar ,kırmızı ışık cezası,park cezası,radar cezası,hız sınırı cezası,ehliyetsiz araç kullanma

2017 egm.gov.tr trafik cezası sorgulama

13 Aralık 2016 19:56
-A

+A

2017 TRAFİK CEZALARI NE KADAR ?

Şu an gündem hain terör örgütlerinin birlik ve beraberliğiize kast eden saldırıları sonrası verdiğimiz şehitler olsada , bu hain saldırılar kadar can kaybını hatta fazlasını trafik canavarına, trafik terörüne veriyoruz.

2016 yılı tam rakamlar belirnmediği için 2015 yılı trafik kazaları istatistiklerine göz atalım.

2015 yılında toplam 1 milyon 313 bin 359 kaza oldu.Bu kazalarda toplam 304 bin 421 insan yaralandı , kazalar esnasında 3 bin 831 kaza sonrasında ise 3 bin 699 olmak üzere toplamda 7 bin 530 kişi hayatını kaybetti.

Bu rakam gelişmiş ülkelerde çok çok azdır.Ülkemizdeki trafik kazalarının en büyük nedeni ise sürücü hatalarından kaynaklanıyor.Toplum olarak hatalardan ders almasını artık bilmeliyiz.Her gün binlerce kaza ve onlarca ölüm meydana geliyor.

Trafik kazalarında caydırıcı bir formül olarak da ceza kesme yöntemi birçok ülkede olduğu gibi bizde de trafik cezaları uygulanıyor. Her sene artırılan bu trafik cezası ücretleri 2017 için de belirlendi.

TV kanallarına yansıyan yeni cezalar aşağıdaki gibidir.

  • Kırmızı ışıkta geçme cezası 206 TL'ye çıktı.
  • Alkollü araç kullanma cezası 786 TL'ye çıktı.
  • Ehliyetsiz araç kullanma cezası bin 763 TL'ye çıktı.
  • Emniyet kemeri takmama cezası 95 TL'ye çıktı.

Bu rakamlar normal ceza tutarlarıdır. Erken ödemelerde % 25 indirim vardır.Cezanın resmi olarak öğrendiğiniz günden itibaren 10 gün içinde öderseniz % 25 indirim uygulanıyor.

Trafik cezasınızı nasıl öğrenebilirsiniz ?

Trafik cezalarının birçoğu yazılırken sürücülerin haberi olmayabiliyor.Siz yokken park cezası,kırmızı ışıktan geçerken farkedemebilirsiniz kameralardan ceza yazılabilir veya radara farkında olmadan düşmüş olabilirsiniz yine ceza yediğinizden haberdar olmayabilirsiniz.Elinize postadan bildirim gelmeden de cezanız var mı yok mu sorgulayabilirsiniz.

Trafik cezası sorgulamak için aşağıdaki linke gidebilirsiniz.

https://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Trafik_Sorgulari.aspxFacebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku