12 Aylık

2016/12 aylık şirket bilanço tarihleri

Borsa İstanbul 2016/12 aylık şirket bilanço tarihleri ne zaman ?

2016/12 aylık şirket bilanço tarihleri

5 Ocak 2017 15:51
-A

+A

2016/12 AYLIK BİLANÇO TARİHLERİ


Borsa İstanbul'da işlem göre şirketlerin 2016 yılının 12 aylık (4.çeyrek) bilançoları açıklama zamanları yaklaşıyor.

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler bilindiği gibi senede 4 sefer bilanço açıklaıyorlar.Şirketler 4 bilançoyu 3'er aylık periyotlarla açıklıyorlar.

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere yatırım yapan yatırımcılar açısından bilançlar çok önemli.Şirketlerle ilgili temel tüm verileri bu bilançolar sayesinde öğrenebiliyoruz.

Şirketlerin , tüm yıl boyunca toplam satış hacimleri (ciro), satışlardaki maliyet, faaliyet kârları , net giderleri,finansal duurmları (uzun - kısa vadeli borç) , tivari alacak ve borçları,toplam borç ve özsermaye rakamları ve net kâr gibi birçok önemli veriyi açıklanan bilançolardan öğrenebiliriz.

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin hisse senedlerine yatırım yapmak için bu bilançoların detaylı şekilde incelenmesi gerekir.Uzun vadeli yatırımlar için bilanço analizi son derece önemlidir.

Bütün bu nedenlerden dolayı şirket bilançoları çok çok önemlidir.

2016 yılı 12 aylık (4.çeyrek) bilançoları açıklama tarihleri belirlendi.Borsa İstanbul'un açıkladığı tarihlere göre şirketlerin konsolide olmayan bilançoları için son tarih 1 Mart 2017 olarak belirlenirken , konsolide bilançoları açıklamak için belirlenen son tarih ise 13 Mart 2017 olarak belirlendi.

Şunu da belirtmekte fayda olacağını düşünüyoruz.Belirlene tarihler son tarihlerdir , şirketler bu tarihlerden önce de bilançolarını açıklayabilirler.

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler için 2016/12 aylık bilanço tarihleri için aşağıdaki linke tıklayınız.


2016/12 AYLIK (4.ÇEYREK) BİLANÇO TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku