Hisse Öneri

12 aylık beklentisi iyi olan hisseler ve sektörler

Uzmanların 9 aylık bilanço analzleri ve 12 aylık bilanço beklentisi yi olan şirketler

12 aylık beklentisi iyi olan hisseler ve sektörler

21 Kasım 2016 18:16
-A

+A

ŞİRKETLERİN BİLANÇO ANALİZİ VE BEKLENTİLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin 2016/9 aylık bilançoları açıklandı.Açıklanan bilançolar sonrası uzmanlar gelen bilançoları değerlendirmeye devam ediyor.

Uzmanlar 2016/9 aylık bilançolar sonrası yaptıkları analizlerde çeşitli sektörleri ve şirketleri öne çıkardılar.

Şirket bilançolarını analiz ederken gelen ciro büyümesine,faaliyet kârlılığına,net kârlarına bakarlar.Gelen bilançolarda ayrıca geleceğe dair yatırımların son durumu,finansla ve ticari borçlar , alacaklar ve varlıklar yer alır.

Şirketlerin elindeki döviz varlıkları veya döviz açıkları da yer alır.Dövizdeki artış ve düşüşler gelecek bilançolar için şirket kârlarını yakında etkiliyor.Döviz varlığı olan şirketler dövizdeki artış sonrası finansal gelir elde eder ve bilançoda net kâra etklenir.Döviz açığı olan şirketler ise olası döviz artışında olumsuz etkilenir.

Borsagündem'de yer alan haberde uzmanların açıklanan 2016/9 aylık şirket bilanço analizleri sonrası ortaya çıkan 20 şirket ve 2016/12 aylık bilanço beklentisi iyi şirketlere yer verildi.

2016/9 aylık bilançolar sonrası öne çıkan 20 şirket ve 2016/12 aylık bilanço beklentisi iyi şirket ve sektörler için aşağıdaki linke tıklayınız.

2016/12 aylık bilanço bekelentisi iyi şirket için tıklayınız


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku